کاف فشارخون مانیتورینگ

1- هدف :
1-1- ايجاد اطلاعات علمي و عملي از کاربرد محصول نحوه عملکرد آن.
2- دامنه کاربرد :
2-1- اپراتورها، پزشکان و پرسنل مؤثر بر کيفيت محصول و خدمات پس از فروش آن
3- مسئوليت و اختيار :
– ندارد
4- تعاريف :
1- ندارد.
5- شرح محصول کافهای فشار خون مارک RAEEN
کاف فشار خون
یکی از مهم ترین معایناتی که باید تمام افراد حدودا هر 6 ماه یکبار انجام دهند، اندازه گیری فشار خون می باشد. فشار خون در بیشتر مواقع علامتی ندارد و ممکن است فرد سال ها مبتلا به فشار خون باشد اما از آن خبر نداشته نداشته باشد و متاسفانه اگر فرد مبتلا به فشارخون تحت درمان قرار نگیرد، سرخرگ ها و اندام حیاتی بدن آسیب خواهند دید؛ به همین دلیل از فشار خون به عنوان قاتل خاموش نام می برند. در افرادی که مشکل فشارخون بالا دارند و در حال مصرف داروی ضد فشارخون هستند لازم است که به طور مرتب و ترجیحا روزانه فشارخون خود را اندازه گیری نمایند تا نسبت به موثر بودن داروها و شدت فشارخون خود آگاهی کامل داشته باشند.
کاف فشار خون جهت کنترل جريان خــون در اندام دست و پا استفاده مي شود و با توجه به اين مشخصه بيشترين استفاده را در اطاق¬هاي عمل دارد. کاف و دستگاه بوسیله یک و یا دو لوله لاستیکی به دستگاه فشار خون وصل می شوند.
اين کاف که با سایز متناسب برای بستن به دور بازو و به دور از محل زخم بر بدن بیمار طراحی شده است (انواع مدلهای RBC11, RBC10 RBC09, RBC08, ) که با اتصال به دستگاه¬های مانیتورینگ مخصوص فشار خون بیمار را مانیتور مینماید. وجه تمايز کافهاي توليدي شرکت رايين صنعت با نمونه های خارجی در اين است که دو رویه کاف به روش جوش Hi Frequency پرسی توسط دستگاه و قالبهای کاملا تخصصی به هم متصل میگردند. این روش تولید در دنیا جزء به روزترین روش میباشد که قادر است با استفاده از پارچه با ضخامت ورقـــه هاي پلی PU کــم و (ویژگی مهم Latex free ) کاف با کیفیت بالا را تولید نماید. از جمله ویژگی این روش تولید با ضخامت پلی اورتان حداقل، اثرات جانبي بسیار ناچیز بر بافت بيمار میباشد. در حاليکه در موارد ديگر از جنس بوتيل رابر (نوعی LATEX) استفاده شده که ضخامت آن زياد بوده و تاثير آمبولي و خون مردگي بر بافت را دارد (ریسک بالا).
اجزاي اصلي کاف فشار خون شامل تیوب، شیلنگ رابط و کانکتورها اتصال می باشد. اندازه عرض کیسه هوا(کاف) به طور متوسط ۱۳ تا 15 سانتی متر و طول آن 30 تا 35 سانتی متربرای افراد بالغ می باشد و برای اطفال و نوزاد سایز های کوچکتر استفاده می شود. (انواع مدلهای RBC11, RBC10 RBC09, RBC08,RBC07و RBC12)

نوشتهٔ پیشین
کاف تورنیکت
نوشتهٔ بعدی
محسن البرزی موسس و مدیر عامل پختینو و تیزفود

آخرین رویدادها

رویدادی یافت نشد
فهرست